Ciasto czekoladowe

Ciasto czekoladowe

Dzisiaj polecam ciasto czekoladowe.

Często zdarzają się takie dni że wpadają niezapowiedziani goście lub mamy ochotę na coś słodkiego, a nie mamy za dużo składników w domu. Wtedy doskonale sprawdza się gotowe mieszanki firmy POLSKIE MŁYNY możemy znaleźć https://allegro.pl/uzytkownik/Polskie-Mlyny/sklep

Wystarczy dodać tylko jajka i margarynę lub masło . Na opakowaniu pisze aby dodać margarynę ale ja używam do pieczenia masła więc dodałam masło.

Do części mieszanek jest dołączana od razu foremka do pieczenia, co jest wielką zaleta bo nie trzeba formy niczym smarować.

Dzięki uprzejmości firmy POLSKIE MŁYNY dostałam kila gotowych mieszanek do wypróbowania. Pierwszą, którą wybrałam  do wypróbowania było CIASTO CZEKOLADOWE. Muszę przyznać gdy ciasto się piekło, zapach unosił się w całym mieszkaniu.

Ciasto czekoladowe robiło się bardzo szybko wystarczyło dodać 2 jajka oraz 75 g margaryny lub masła  (na opakowaniu jest podana margaryna, ale ja jej nie używam dlatego dodałam masło) oraz 30 ml wody.

Kolejne etapy przygotowania bardzo czytelnie są opisane na opakowaniu, więc ich tu nie powtarzam. Ciasto ma jednak dwie małe wady szybko znika z talerza oraz długi czas oczekiwania. Bo gdy w domu unosi się tak aromatyczny czekoladowy zapach trudno wytrzymać, aż 40-50 minut oczekiwania na upieczone ciasto.

Jeżeli chcecie sami wypróbować smacznych mieszanek do wypieku ciast i nie tylko zapraszam na do sklepu, gdyż na półkach sklepowych ciężko je znaleźć https://allegro.pl/uzytkownik/Polskie-Mlyny/sklep

Zostaw komentarz